Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závěrečné informace pro rodiče 22. 6. 2017

22. 6. 2017

Závěrečné informace pro rodiče

  • V úterý 20. 6. proběhlo společné focení. Některé děti mi již přinesly peníze, ostatním napíšu částku, kterou mají zaplatit. Fotky děti přinesou po zaplacení domů v příštím týdnu.
  • Ve čtvrtek 22. 6. v 8:00 hodin jsme měli v rámci projektu s vranskou knihovnou společné čtení. Děvčata z 8. A nám přečetla ukázky z dětských knih, které si mohou děti v knihovně vypůjčit. Celý projekt bude zakončen v úterý 27. 6. ve vranské knihovně. Zde proběhne vyhodnocení obrázků a každé z dětí dostane malou knížečku.

Po čtení jsme se vypravili do areálu Lávka. Zde si děti užívaly pravé letní zábavy. Brouzdaliště bylo pro prvňáky jako na míru. Všichni řádili ve vodě jako o závod. Výborná byla klouzačka i zmrzlina. Děti byly nadšené, že mohly využívat celý areál podle své chuti. Vstupné 20 Kč jsem zaplatila ze zbylých peněz z výletu na výstavu A. Borna.

  • Některé děti si vypůjčily knihy ze školní knihovny. Je nutné je urychleně vrátit.
  • Informace k poslednímu týdnu

Pondělí -  celodenní výlet do zábavného parku Fabula – viz minulá zpráva (pro jistotu připomínám odjezd již v 7:00hod. od kavárny Perla)

Úterý a středa – děti si do školy přinesou již pouze penál. Nutná je ale školní prázdná aktovka a větší igelit. taška po oba dny. Vyhodnotíme si celoroční práci ve skupinkách. Odměny jsem nakoupila za část peněz vydělaných na jarmarku. Budeme uklízet třídu a rozdávat domů sešity a desky. Děti si odnesou také výtvarné potřeby (mohou je zrestaurované použít i ve 2. třídě) a věci na tělocvik. Ve třídě proběhne během prázdnin hloubkový úklid.

Do čtvrtka 29. 6. musí mít děti vyklizenou skříňku v šatně. Skříňka musí být prázdná a otevřená. Klíčky, které mají děti u mě, si nechám. Možná využijete stejný zámek v září.

V šatnách bude také probíhat úklid, co zůstane, jde k likvidaci.

Čtvrtek – návštěva kina v Modřanech.

Sraz: ve třídě do 7:50 hodin, po 8. hodině odejdeme společně na nádraží. Pojedeme vlakem v 8:32 hodin.

Návrat: vlakem v 11:30 hodin na nádraží, děti odvedu do školy na oběd a do družiny.

Vstupné a jízdné: 100 Kč, částku, prosím, do 29. 6.

Pátek – vyučování bude končit v 8:35. Děti si přinesou pouze desky na vysvědčení a již se nebudou přezouvat. Také si odnesou malou „ Knížku o sobě“ s některými svými drobnými slohovými pracemi a obrázky.

  • Učebnice do 2. třídy děti dostanou v září.
  • V posledním srpnovém týdnu dám na nové stránky naší třídy seznam věcí, které budou děti ve druhé třídě potřebovat. Seznam děti ještě dostanou první školní den v pondělí 4. 9. Tento den děti přijdou už samostatně do naší třídy (stejné jako letos), zahájíme nový školní rok krátkým vyučováním do 8:35 hodin. Další informace dětem předám v září.
  • Úkol na prázdniny: Děti ho přinesou 2. školní den v úterý 5. 9.

Již tradičně nám zpestří první školní dny čtení a prezentace prázdninových zážitků.

Aby děti nezapomněly, co se v 1. třídě naučily, popíší perem jednoduchou formou, každý podle svých schopností, ale pečlivě, 5 prázdninových zážitků. Každý mohou doplnit kresbou, fotkou, vstupenkou…Při vysvědčení děti dostanou na tento DÚ barevné desky s volnými listy.

Velmi Vám všem děkuji za celoroční spolupráci. Těším se na další školní rok s Vašimi dětmi i s Vámi.

Užijte si krásné léto, přeji pěknou a vydařenou dovolenou!

S pozdravem          Petra Holubová